ee en fi
Päringukorv on tühi

Tootegrupid

Uued tooted
Helkurtooted
Telgid
Lipud
Esitlustarvikud
Õhupallid ja tarvikud
Täispuhutavad reklaamtooted
Logotooted
Maiustused
Mälupulgad
Akupangad
Kruusid & topsid & klaasid
Kirjutusvahendid
Äri & kontor
Aeg & ilm
Isiklik
Kalendrid & märkmikud
Kodu & köök
Mängud & lastele
Ohutus & tehniline
Sport & vabaaeg
Kotid & reisimine
Elektroonika
Reklaamrõivad
Toiduained
Sildid
Rätikud / saunalinad
Hommikumantlid
Jõulud

Uudised

Helkurid ja nende kasutamine

Helkurid

Mis on helkur?
Helkur on helkvalgus ehk peegeldi, mida näeb ja märkab pimedal ajal autotulede valguses.

 

Milleks helkur kasulik on?

Liiklusõnnetuste statistika põhjal on sügis- ja talvekuud liikluses osalevatele jalakäijatele endiselt kõige riskantsemad. Igal aastal hukkub Eestis autorataste all ligi poolsada jalakäijat põhjusel, et pimedal teel kõndiv ilma helkurita jalakäija ei olnud autojuhile nähtav. Helkurit peab pimedal ajal kandma ka asustatud piirkondades.

 

Kui kaugel autojuht Sind näeb?

Kuigi jalakäija näeb tuledega autot juba kaugelt, eraldab autojuht ilma helkurita jalakäijat lähitulede valgusvihus alles 30 meetri kauguselt. Maanteel 90 km/h liikuva auto peatumisteekond on aga vähemalt kaks korda pikem ja sellepärast ei suuda juht ootamatult nähtavale ilmunud jalakäijale otsasõitu vältida.
Korralik helkur on auto lähitulede valguses nähtav juba 130 - 150 meetri kauguselt ning autojuhile jääb siis piisavalt aega, et sõitu aeglustada ja mööduda jalakäijast ohutult. 

Et autojuht pimedas liikuvat inimest juba varakult märkaks, on helkur ühtviisi vajalik nii täiskasvanule kui lapsele, nii jalakäijale kui jalgratturile.

 

Millele helkurit ostes tähelepanu pöörata?
Esimene asi, mida kindlasti helkurit ostes või vastu võttes silmas peab pidama, on see, et helkur vms. helkurtoode peab kindlasti olema pakendis, millel on CE märgistus, EN13356:2001 kood, tootja ja edasimüüja (valikuline) andmed, siis on helkurite kvaliteet  vastav Euroopa Liidu nõuetele! 

 

Kuhu helkur kinnitada? 

Helkur tuleb kinnitada riietele nii, et see oleks nähtav võimalikult mitmest suunast nii eest kui tagant: veniva helkurpaela võib lihtsalt varruka või püksisääre peale tõmmata, 
rippuv helkur pannakse haaknõelaga riiete külge nii, et see jääb põlve kõrgusele, keha sõiduteepoolsele küljele ja peab saama vabalt liikuda. Kahjustatud või määrdunud helkur tuleb vahetada välja uue vastu. 
Kõige turvalisem on kasutada kahte helkurit korraga, ühte paremal ja teist vasakul küljel. 

Helkuriga oled nähtav! Kasuta helkurit, sest see võib päästa Sinu elu!

 

Esimene asi, mida kindlasti helkurit ostes või vastu võttes silmas pead pidama, on see, et helkur vms. helkurtoode peab kindlasti olema pakendis, millel on CE märgistus, EN13356:2001 kood, tootja ja edasimüüja (valikuline) andmed

 

Visit Reklaamkingitus.'s profile on Pinterest.

 

Allikas: www.helkurid.ee

HEIJASTIMET, BANDEROLLIT, ESITLUSTARVIKUD, KLEEBISED, KUVATELINEET, LIIKELAHJAT, LIPUD, MAINOSLIPPU, OPASTEET, ROLL-UP, SOFTREFLECTOR, TELTAT,

OMGmedia.ee    E-post: myyk@reklaamitootja.ee